HIZLI SATİŞ HATTI : +90 533 137 7115
E-mail : info@sovekent.com

KURUMSAL > SORULAR

Bee free when you ask question about foam cutter and foam coating machine.+90 (533) 137 71 15

SÖVELER HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Tüm dış cephe ürünlerimiz; 24 danside ile 30 danside arası beyaz eps strafor ürünlerinden imal edilmektedir. Ayrıca özel talep olursa , özellikle izolasyon amaçlı ürünlerimizi, karbonlu strafordanda üretebilmekteyiz. Ürünlerimizi ürettiğimiz blok ölçülerimiz 200cmx120cmx100 cm dir. Bu strafor bloklarından çıkabilecek her ölçüde ürünü autocad modelleriyle çizerek üretebilmekteyiz. Ayrıca tüm dış cephe söve ürünlerimizin üst katmanları, silis kumu + kuarts kumu ve akrilik bağlayıcı ile üretilmiş, özel söve harcı ile kaplanmaktadır. Bu hacın kalitesi, firmaların ürün kalitelerini belirleyen en temel özelliklerin başında gelmektedir. Elbetteki üretilen sövelerin ana hammaddesi strafor bloklarının dansidesi, yani yoğunluğunun yüksek olması da çok önemlidir.

Ürünlerimiz 1. sınıf söve harçlarıyla kaplanmaktadır. 1. Sınıf diye tanımlamamızın en temel nedeni, akrilik bağlayıcı hammaddemizi kesinlikle 1. sınıf hammaddeden kullanmaktayız. Kazan altı yada raf ömrü dolmuş yada ömrünü tamamlamaya az kalmış ürünler kesinlle kullanılmamaktadır.Ayrıca elastik bağlayıcı miktarımız ton /22 nin altına düşmemektdir. Bu oranlar Türkiyede üretilen söve ürünlerine göre çok ciddi farkla yüksek kalitesi temsil etmektedir. Genellikle söve ürünlerimizin içindeki bağlayıcı oranımız %22 ile %28 arasında değişmektedir.( mevsime göre değişkenlik gösterir.)

Tabikide , sövve ürünlerimizi , sıcak telli strafor kesme makinalarında ürettiğimiz için ve bu makinalar bilgisayar destekli çalıştığı için, autocad ile çizilen 3D ( 2 boyutlu ) tüm modelleri rahatlıkla üretebilmekteyiz.

Söve modellerimiz eğerki binaya montajı bizim tarafımızdan yapıldıysa, 10 yıl garanti vermekteyiz. Dış cepheye montajı , firmamız tarafından yapılmayan ürünlerde ürünün mekanik garantisi 2 yıldır.Çünki montaj , ürünün kalitesini korumasında çok önemlidir ve doğru ve bilinçli çekilde , uzman bir usta ekibiyle yapılmalıdır.

Aslıdna bu sorunun cevabına bilimsel bir yanıtımız henüz yok. Çünki karbonlu straforun izolasyon değerinin daha çok olduğuna dair bir bilimsel çalışma henüz elimizde yok. Kaebonlu staforlar piyasada daha iyi izolasyon sağlar gibi bir algı oluşmuş olsada, biz bu sunumun , sadece farklı bir pazarlama tekniği olduğunu düşünüyoruz. Bize göre beyaz strafor ve karbonlu strafor aynıdır ancak burda izolasyon kalitsini belirleyen straforun , dansidesi yani yoğunluğudur , Bu yoğunlukta m3 başına düşen hammadde miktarı demektir.

1 m3 dediğimizde bu ister su olsun, ister demir olsun isterse strafor olsun bunların büyüklükleri ( hacmi ) aynıdır sadece ağırlıkları ve yoğunlukları farklıdır. Bunuda şöyle ifade edebiliriz. 1 m3 ürünün üretilmesi için kullanılan hammadde oranıdır. Örnek vermek gerekirse 22 danside demek , 1 m3 strafor bloğunun 22 kg hammaddeden oluştuğunun ifadesidir. 30 Danside deseydik bu , 1 m3 strafor bloğunu üretirken 30 kg hammadde kullandık demektir. Dolayısıyla yoğunluüu fazla olan strafor blokları daha iyi izolasyon sağlar ve daha uzun ömürlüdür.

SÖVE MAKİNALARI HAKKINDA

Söve makinası diye tabir edilen söve üretim tesislerinde bulunması gereken temel makinalar şunlardır.
Söve kesme makinası ( Strafor kesme makinası olarakta bilinir.)
Söve kaplama makinası ( Üzerindeki harçın sıvanması için kullanılır.)
Söve harç karıştırıcı ( söve harcının üretilmesi için gerekli hızda ve devirde mixer.)
Söve kesme teli ( Titanyum veya krom nikel olarak farklı hammaddeden oluşmuş , sıak kesme işlemine kullanılan 0,2 ile 0,50 arasındaki ince kesme teli.)
Söve model kalıpları ( Sövelerin modellerine uygun sıvama yapan metal kalıplar.)

Bir söve üretim tesisi minimum 300 metrekare olmalıdır. Bundan küçük üretim yerlerinde hamadde stoklama, üretilen ürünlerin kurutulması gibi sorunlar oluşur. Kısacası üretimde mekanın büyüküğü çok önemlidir. Nekadar büyük tesisi olursa üretim okadar konforlu olur.

SÖVE UYGULAMASI ve MONTAJI

Sövelerin montası aslıdna çok basittir ancak dikkat edilmesi gereken bazı püf noktları vardır. Ürünlerin birleşim yerlerinin boşluksuz montajlanması ve, sövelerin arka sırtın kısmındaki düz alanın duvara yeter miktarda yapıştırma harcıyla yapıştırılması çok önemlidir. Aksi takdirde ürün nekadar kaliteli olursa olsun istenilen uzun ömürlülük sağlanmayabilir.

Türkiyede birçok söve üreticisi 20 danside ve 22 danside ürün kullanmaktadır. Sövekent olarak biz tüm izolasyon ürünlerimizde 30 danside ürün kullanıyoruz. Santimetre olarak teknik açıklamak gerekirse, gerçek izolasyon aslında 10 ile 20 cm strafordan oluşur ancak Türkiyede bu ölçüler hiç kullanılmamaktadır. Genellikle 3 ve 4 cm yada en fazla 5 cm lik ürünler kullanılmaktadır. Burdaki en temel belirleyici unsur , tüketicinin maliyetten kaçmasıdır.Bizde piyasa şartlarında kabul gören 3-4-5-6 cm ürünleri üretmekteyiz ancak tüm özel tercih kalınlıklarıda üretebilmekteytiz.

Söve ürünlerinden gerçek bir ürün performansı almak istiyorsanız en az 3 m kalınlığında söve harcıyla kaplanmış ürünler tercih edilmelidir. Bazı ürünlerde resmen harç yok gibidir ve strafor görünmektedir. Böyle ürünlerde harç neredeyse yok denecek kadar azdır o sebeple alttaki strafor görünmektedir. Bu ürünleri kesinlikle almayın. Hiçbir kalite değeri yoktur.

Ücretsiz uygulamalı eğitim

Söve üretim eğitimi
Söve montajı eğitimi
Söve nedir ve nasıl seçilir
Söve ürünlerinin kalitesi nasıl anlaşılır
Söve makinası eğitimlerimiz

Söve makinalrı nelerdir detaylı anlatım
Söve makinalarının kalite farkları nelerdir detaylı eğitim
Söve makinası seçerken nelere dikkat edilir deyatlı eğitim
Söve makinalarının kullanım eğitimi
Söve montaj eğitimi

Sövelerin montajının detaylı uygulamalı eğitimi
Sövelerin montajında en çok yapılan hatalar ve çözüm yolları
Söve uygulamasının ürün kalitesine etkisi
Söve uygulamalarında doğru montaj teknikleri
"İletişim Formunu doldurup mesajınızı tarafımıza gönderebilirsiniz"